Takemusu Aikido Dojo

AGENDA

Februari

11 februari – Prova  på träning med alla klubbarna. Start kl. 11.00. Takemusus prova på är från 13:00-13:45. Ta med en kompis och kom och hjälp till.

Det innebär också att ordinate vuxenträning mellan 11-12 utgår denna söndag. Barnträningen mellan 10-11 ligger kvar på schemat men kan komma att avslutas 10 minuter tidigare.

Under vecka 8 är det ingen träning på grund av sportlov

26 februari klockan 21.00 är det årsmöte.

 

Mars

April

Träningsdräkter (Gi)

Träningsdräkter finns att köpa i träningslokalen. Priset är beroende av vilken storlek man önskar och dräkterna finns i storlek 120 cm – 200 cm. Prata med ansvarig instruktör för att beställa dräkt.

T-shirt: Vi har även en t-shirt som kostar 100 kr. Finns i de flesta storlekar.

Joggingdräkt: Vårens storsäljare är en joggingdräkt med vår logga. Tyvärr är den slutsåld i vissa större storlekar men beställ via ansvarig instruktör. Priset är 400 kr

Träningsvapen: Jo och bokken finns att köpa i olika utföranden. Allt från nybörjarvapen till lite mer exklusiva alternativ.

 

Adress

Takemusu Aikido
Geijersgatan 2
216 18 Malmö
info@takemusu.nu
Se på karta

Magnus Ohlsson
040-162718
magnus@takemusu.nu

Marcus Knutagård

marcus@takemusu.nu

Styrelse

Ordförande: Marcus Knutagård
marcus@takemusu.nu

Kassör: Magnus Ohlsson
 magnus@takemusu.nu

Sekreterare: Gunnar Rohlén
gunnar@takemusu.nu

Ledamot: Erik Niwhede
erik@takemusu.nu

Suppleant: Kristofer Carlzon
kristofer@takemusu.nu

Suppleant: Athina Tirelli
athina@takemusu.nu

Om du har några funderingar eller förslag till styrelsen skicka gärna ett meddelande till oss: styrelsen@takemusu.nu