Takemusu Aikido Dojo

AGENDA

Januari

14 januari – Träningen börjar igen klockan 19.00.  Ta med en kompis!

 

Februari

Vecka 8 – ingen träning under sportlovet

25 februari – Årsmöte klockan 20.00

Mars

 

April

Vecka 16 – ingen träning under påsklovsveckan samt måndagen den 22 april

 

Maj

1 maj – ingen träning

Juni

5 juni – Gradering barn

10 juni – Gradering vuxna

12 juni – Gradering barn

 

Träningsdräkter (Gi)

Träningsdräkter finns att köpa i träningslokalen. Priset är beroende av vilken storlek man önskar och dräkterna finns i storlek 120 cm – 200 cm. Prata med ansvarig instruktör för att beställa dräkt.

Träningsvapen: Jo och bokken finns att köpa i olika utföranden. Allt från nybörjarvapen till lite mer exklusiva alternativ.

 

Adress

Takemusu Aikido
Geijersgatan 2
216 18 Malmö
info@takemusu.nu
Se på karta

Magnus Ohlsson

magnus@takemusu.nu

Marcus Knutagård

marcus@takemusu.nu

Styrelse

Ordförande: Marcus Knutagård
marcus@takemusu.nu

Kassör: Magnus Ohlsson
 magnus@takemusu.nu

Sekreterare: Gunnar Rohlén
gunnar@takemusu.nu

Ledamot: Erik Niwhede
erik@takemusu.nu

Suppleant: Kristofer Carlzon
kristofer@takemusu.nu

Suppleant: Athina Tirelli
athina@takemusu.nu

Om du har några funderingar eller förslag till styrelsen skicka gärna ett meddelande till oss: styrelsen@takemusu.nu